Ağrı Halkı, 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününü İlk Kez Ali Seyyar’la Kutladı

07/12/2012
 

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü etkinlikleri çerçevesinde 7 Aralık 2012 tarihinde bir konferans gerçekleştirildi. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Nezahat Çeçen Konferans salonunda gerçekleşen programa konuşmacı olarak Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Sosyal Siyaset ve Özürlü Uzmanı Prof. Dr. Ali SEYYAR katıldı.

Detay...

Ali Seyyar ''Uluslararası Çocuk Evleri ve Koruyucu Aile Sisteminin Geleceği Çalıştayı''na Katıldı

30/11/2012
 

 

Çeşitli nedenlerle öz ailelerinin yanında bakılamayan korunmaya muhtaç çocukları aile sıcaklığına kavuşturmak amacıyla geliştirilen Çocuk Evleri ve Koruyucu Aile Sistemi, 24-25 Kasım 2012 tarihleri arasında düzenlenen bir çalıştay ile masaya yatırıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin'in katılımıyla Yıldız Teknik Üniversitesinde düzenlenen "Uluslararası Çocuk Evleri ve Koruyucu Aile Sisteminin Geleceği Çalıştayı" iki gün süresince bu hizmet sisteminin mevcut durumunu ve geleceğini tartıştı ve nihai bildiri ile önemli önerilerde bulundu.

Detay...

“İslam Hukuku Açısından Bedensel Engellilik” Kitabı Çıktı

16/11/2012
 

 

Hilal ÖZAY tarafından kaleme alınan kitapta bedensel engel kavramının çerçevesi çizilmiş ve dört hak mezhep ekseninde bedensel engelin hükümler üzerindeki tesirini mukayeseli olarak ele alınmıştır. Bu bağlamda bedensel engellilerin hak ve yükümlülüklerini belirleyecek kriterler ortaya konulmuştur.

Detay...

Hastalar Risalesi Çalıştayı

21/10/2012
 

 

Özel Hospital Türk Hastanesi, Risale Akademi ve Akademik Araştırmalar Vakfı'nın katkılarıyla 20 Ekim 2012 Cumartesi günü Çamlıca Sabahattin Zaim Kültür Merkezi'nde düzenlenmiştir. Çalıştaya Sosyal ARGE Onursal Başkanı Prof. Dr. Ali Seyyar, "Hastalar Risalesi Açısından Hastalığın Anlamı ve Manevi Faydaları" konulu tebliğiyle katılmıştır.

Detay...

Sosyal Ar-Ge Onursal Başkanı Ali Seyyar, Batman Halkına Bir Konferans Verdi

14/07/2012
 

 

“Asr-ı Sadette Özürlü Hakları” konferansına Batman Vali Yardımcısı Soner Karataşoğlu, Batman İl Müftüsü Hasan Çağlar, BATSO Başkanı Osman Nasıroğlu, Batman Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı A.Hakim İçer, Batman Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Fatma Zehra Atay, Batman Ortopedik Engelliler Derneği Başkan yardımcısı Yahya Koyun, Dernek üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Detay...

Sakarya Üniversitesi'nde Ortadoğu Çalışmaları Yüksek Lisans Programı Açılmıştır

30/06/2012
 

 

Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü kendisine bağlı olan anabilim dallarından özellikle Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Sosyoloji, Tarih, İktisat, Maliye ve İlahiyat bölümlerinin katkıda bulunduğu disiplinler arası bir yüksek lisans programını hayata geçirmiştir. Programda eğitim Türkçe, İngilizce, Arapça ve Almanca olmak üzere dört dilde yapılacaktır.

Detay...

Ali Seyyar, 81 İl'in Dernekler Müdürlerine Sosyal Sorumluluk Dersi Verdi

18/06/2012
 

 

Bolu-Karacasu Gazelle Otel'de düzenlenen seminere İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Seyfullah Hacımüftüoğlu, Vali İbrahim Özçimen, İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanı Mustafa Yardımcı, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yıldız, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar ve 81 İl'in Dernekler Müdürleri katıldı.

Detay...

8. FETA Ödülleri Sahiplerini Buldu

10/06/2012
 

 

Sosyal Ar-Ge Derneğimizin Onursal Başkanı Prof. Dr. Ali Seyyar, Feta Girişimcilik Ödülüne Layık Görüldü

Sakarya Gönüllü Eğitimciler Derneği ve Değirmen Dergisinin ortak çalışmalarıyla değerleri hayata katma uğraşısı çabası çerçevesinde tüm insanlığı, insanlık değerleri noktasında buluşturmayı hedefleyerek, her türlü siyasi, ideolojik, grupsal ve etnik kategorilerin üstünde bir konumda çalışmalarda bulunmak amacıyla 8.Feta Ödülleri programını 10 Haziran 2012 Pazar günü düzenlemiştir.

Detay...

28 Şubat Mağduru Prof. Dr. Ali Seyyar, “Herkese Hakkımı Helal Etmem İnancımın Bir Gereği”

01/06/2012
 

 

Sosyal Ar-Ge Derneğinin kurucularından ve bu derneğin onursal başkanı olan Prof. Dr. Ali Seyyar’ın Milat Gazetesinde çıkan 17 Nisan 2012 tarihli “28 Şubat Zulmünün Üniversite Yansımaları” başlıklı köşe yazısı, basının dikkatine çekti. 17.05.2012 tarihinde Cihan Haber Ajansı muhabiri Duran Savaş, Ali Seyyar’ın köşe yazısından yola çıkarak konu hakkında bilgi toplayarak konuyu basına taşımıştır.

Detay...

Ağrı’da “Özürlüler İçin Manevi Sosyal Hizmet” Konferansı Düzenlendi

29/05/2012
 

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Bilinçli Gençler Topluluğu’nun davetlisi olarak Ağrı’da bir konferans veren Sosyal Ar-Ge Derneği onursal başkanı Prof. Dr. Ali Seyyar, maneviyatsız sosyal hizmet uygulamalarının insanın mutluluğuna sınırlı derecede katkı sağladığını asıl saadetin manevi yaklaşımlarla ancak mümkün olabileceğini söyledi.

Detay...

Bingöl Üniversitesi Sosyal Hizmet Çalıştayı Düzenledi

25/05/2012
 

 

Bingöl Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü tarafından koordine edilen "Bingöl Sosyal Hizmet Çalıştayı" yapıldı.

Detay...

Ali Seyyar’dan “Asr-ı Saadette Özürlü Hakları” Konferansı

23/05/2012
 

 

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Seyyar, Süleyman Demirel Üniversitesinin davetlisi olarak Isparta’da Özürlü Hakları ile ilgili bir konferans verdi.

Detay...

Ali Seyyar, Beder Üniversitesi’nde Misafir Hoca Olarak Ders Vermektedir

16/05/2012
 

 

Arnavutluk’un Başkenti Tirana’da Türk girişimcileri ve bilim adamları tarafından geçen sene kurulmuş olan Beder (Bedir) Üniversitesi - Beşeri Bilimler Fakültesi’nde Yüksek Lisans seviyesinde açılan MANEVİ BAKIM BİLİMLERİ Bölümünde Prof. Dr. Ali Seyyar, misafir hoca statüsünde eğitim vermeye başlamıştır.

Detay...

Arnavutluk’ta Beşeri Bilimlerde Manevî Arayışlar Sempozyumu Yapıldı

11-13/05/2012
 

 

Arnavutluk’un Başkenti Tirana’da Türk girişimcileri ve bilim adamları tarafından kurulmuş olan Beder (Bedir) Üniversitesi - Beşeri Bilimler Fakültesi, 11-13 Mayıs 2012 tarihlerinde Tirana’da ilginç bir sempozyum düzenledi. “Beşeri Bilimlerde Manevi Arayışlar” ismini taşıyan ve üç gün devam etmiş olan bu sempozyumda bir yeni açılım olarak insan-toplum bilimleri ile manevî bilimler birlikte ele alınmıştır. Sempozyumun açılışına Arnavutluk’un değişik dini toplum liderleri katıldığı gibi Meclis Başkanı da açılışa katılarak bir teşekkür konuşması yapmış ve Beder Üniversitesini tebrik etmiştir.

Detay...

Esenler Engelli Dernekleri, Kutlu Doğum Haftası Programı Hakkında Basın Açıklaması

28/03/2012
 

 

Esenler’de faaliyet gösteren Engelli Dernekleri olarak 22 Nisan Pazar günü saat 19:00’da Esenler Belediyesi Kültür Merkezinde (EKM) Kutlu Doğum Programı düzenleme kararı aldık. Kutlu Doğum Programında Hz. Peygamber (s.a.v.) döneminde Engelli sahabiler ve Hz.Peygamberin Engelli sahabilerle olan muhabbeti konu alınacaktır.

Detay...

Din, Felsefe ve Bilim Işığında Engelli Olmak ve Sorunları Sempozyumu

28/03/2012
 

 

Türkiye Otistiklere Destek ve Eğitim Vakfı, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Sultanbeyli Belediyesi iş birliği ile 5-6 Nisan 2012 tarihleri arasında Sultanbeyli Kültür Merkezi ve Bağlarbaşı Kültür Merkezi salonlarında "Din, Felsefe ve Bilim Işığında Engelli Olmak ve Sorunları Sempozyumu" düzenlenecektir.

Detay...

Sosyal Ar-Ge Derneği Kuruldu

26/03/2012
 

 

Prof. Dr. Ali Seyyar’ın öncülüğünde bilim camiasından ve değişik sosyal mesleklerden gelen bir grup insan, “Sosyal Bilimler, Politikalar ve Meslekler Eğitim, Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Derneği”ni kısa adıyla “Sosyal Ar-Ge Derneği”ni kurdu. Merkezi Sakarya’da olan derneğin hem yurt içinde hem de yurt dışında teşkilatlanacağı kurucular tarafından açıklanmıştır.

Detay...

Sakarya Üniversitesi'nde Uluslararası Boyutlu Yeni Bir Yüksek Lisans Programı Açıldı:
"Ortadoğu Çalışmaları"

26/03/2012
 

 

YÖK tarafından kabul edilen ve Türkçe, Arapça, İngilizce ve Almanca derslerin seçilebileceği Ortadoğu Çalışmaları yüksek lisans programı, 2012-2013 güz döneminde Sakarya Üniversitesinde eğitime başlayacaktır.

Detay...

“Yaygın Din Eğitimi Sempozyumu”nda Sosyal İçerikli Konular Tartışılacak

20/03/2012
 

 

30 Mart 2012 tarihinde Ankara’da başlayacak ve üç gün devam edecek olan “Yaygın Din Eğitimi Sempozyumu”nda sosyal hizmet ve pedagoji ağırlıklı konulara da yer verilecektir. Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ’ın açılış konuşması yapacağı sempozyumda “Kuran Eğitimi ve Hafızlık”, “Cami İçi Yaygın Din Eğitimi, İletişim Teknikleri ve Çeşitlilik” gibi konuların yanında “Engellilere Yönelik Din Eğitimi” ve “Manevi Sosyal Hizmetler” gibi yeni alanlarla ilgili açılımlar sergilenecektir.

Detay...

Ali Seyyar, Almanya’da Yaşayan Türk İşverenlerine Bir Seminer Verdi: Sosyal Sorumluluk Bilincinin Başarı Üzerindeki Etkisi

16/03/2012
 

 

Prof. Dr. Ali Seyyar, Almanya’nın Mannheim şehrinde 2008 yılında Türk işletmecileri tarafından kurulan Aktif İşverenler Derneğinde (Aktiv Unternehmnerverein) sosyal girişimciliğin temel açılımları doğrultusunda yatırımcıların toplumsal sorumluluklarını hatırlatarak, iyi bir işveren olabilmek için, kâr maksimazyonundan ziyade optimal kâr ilkesine riayet edilmesi gerektiğini söyledi.

Detay...

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi "Katılım Bankacılığı Yüksek Lisans Programı" Açıyor

14/03/2012
 

 

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, katılım bankalarında veya faizsiz bankacılık alanında çalışan ya da çalışmak isteyen adaylara bu alandaki temel mesleki bilgileri vermek, krediler, risk yönetimi, fon yönetimi ve pazarlama yönetimi alanlarında mesleki tecrübelerini geliştirmek ve müşteri ilişkileri yönetiminde beceri kazandırmak amacıyla "Katılım Bankacılığı Yüksek Lisans Programı" açacaktır.

Detay...

Süleyman Şah Üniversitesi Ekonomik Etüdler Araştırma ve Uygulama Merkezi (ŞAHEEM) Araştırma Raporu

07/03/2012
 

 

Süleyman Şah Üniversitesi Ekonomik Etüdler Araştırma ve Uygulama Merkezi (ŞAHEEM) tarafından IMF'nin Türkiye ekonomisi üzerine yayınlamış olduğu 2012 yılı revizyonu değerlendirilmiştir. Söz konusu rapora ulaşmak için tıklayınız...

Süleyman Şah Üniversitesi Resmi İnternet Sayfasına ulaşmak için tıklayınız...

 

Ali Seyyar, Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulunda Konferans Verdi

05/03/2012
 

 

Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu’nun ÖZÜRLÜLER DESTEK PROJESİ (ÖDES) kapsamında geliştirmiş olduğu ve Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Özel Kardeşlerimizle Hayatı Beraber Yaşayalım” projesine destek vermek maksadıyla Prof. Dr. Ali Seyyar, iki farklı kesime aynı gün iki konferans verdi.

Detay...

ARGE Enstitü, “AKP ve Müslümanlar” İsimli Bir Rapor Hazırladı

02/03/2012
 

 

AKP ve Müslümanlar” raporunda Müslümanlarla Adalet ve Kalkınma Partisi arasındaki derin ilişki ele alındı ve enteresan sonuçlar elde edildi.

Detay...

Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsünden Kar Manzarası

09/02/2012
 

 

Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü'nde kışın ayrı bir güzelliği var. Karla birlikte beyaz bir örtüye bürünen Esentepe'den iki fotoğrafı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Detay...

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Üniversitesi Temsilciliği Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısı İcra Edilmiştir

05/02/2012
 

 

Sakarya Üniversitesi Eğitim-Bir-Sen Temsilciliği, 5 Şubat 2012 tarihinde genişletilmiş yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirmiştir. Eğitim-Bir-Sen Sakarya Üniversitesi Temsilcisi Prof. Dr. Ahmet TUTAR'ın  toplantının açılışında yaptığı konuşmaya ulaşmak  için tıklayınız...

Sosyal Bilimler Manevi Arayış İçinde

07/01/2012
 

 

Arnavutluk-Tiran’da bulunan Beder Üniversitesi, Türkçe, İngilizce ve Arnavutça olmak üzere Beşeri Bilimler Sempozyumu çerçevesinde Mayıs 2012 tarihinde "Beşeri Bilimlerde Manevi Arayışlar" konusunu ele alacaktır. Bilim, siyaset, eğitim, toplum ve medya alanlarında maneviyatın etkilerinin inceleneceği bu sempozyum serisine bilim adamları ve bilime meraklı herkes davetlidir.

Detay...

 

 

Daha Önceki Yıllara Ait Haberler