Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde Düzenlenen “1. Engelli Bakım Ve Rehabilitasyon Çalıştayı” Sona Erdi

06/12/2013
 

 

Ağrı’da gerçekleşen ve üç gün süren çalıştayda Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülten Kaptan, Sosyal Ar-Ge Derneği Sosyal ve Manevi Bakım Merkezi Müdürü ve Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Seyyar, Arel Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Sema Oğlak, Atatürk Üniversitesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Fatma Güdücü Tüfekci, Yrd. Doç. Dr. Ayşe Gürol, Marmara Üniversitesinden Doç. Dr. Aydan Aydın, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinden Öğretim Görevlisi Mustafa Öztürk, Bitlis Eren Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Ferdi Öztürk, Karaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Sibel Duman, Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı Başkanı Ali Kaymak bildirilerini sundular. Gerçekleşen sunumların ardından çalıştayın sonuç bildirgesi yayınlandı.

Detay...

Zabıta Vakfı, Sosyal ARGE Onursal Başkanı

Ali Seyyar'a Plaket Takdim Etti

21/11/2013
 

 

Zabıta Gazetesi köşe yazarlarından Prof. Dr. Ali Seyyar, İstanbul Belediye Zabıta Vakfı Genel Müdürü Vedat Taşkın ve Zabıta Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Zafer Tahmaz’ı ağırladı.

Detay...

Yeni Asya Gazetesi Yazarı Nurullah ÇetinZengin Sahabiler”i Yorumladı

16/11/2013
 

 

Nesil yayınlarından çıkan Ali Seyyar’ın son kitabı “Zengin Sahabiler” köşe yazarlarının dikkatini çekmeye devam ediyor. Milli Gazete yazarlarından İbrahim Veli’den sonra Yeni Asya Gazetesi yazarı Nurullah Çetin de kitabı yoksulluk ve zenginlik ekseninde değerlendirdi ve okurlarına bu kitabı okumayı tavsiye etti

Detay...

“Zengin Sahabiler” Kitabına Bir Köşe Yorumu:
İnsanın Varlıkla İmtihanı

15/11/2013
 

 

Milli Gazete yazarlarından İbrahim Veli, Prof. Dr. Ali Seyyar tarafından kaleme alınan “Zengin Sahabiler” kitabında varlıklı sahabilerin biyografik özelliklerine göre “beşerî ve toplumsal ilişkileri”, “toplumsal durumları” ve “dinî-manevî değerlere bağlı kalarak sergiledikleri faydalı hizmetleri” ile ilgili çarpıcı bilgilerin verildiğini ve bu yönleriyle kitabın takdiri şayan ve örnek alınacak derecede olduğunu yazdı.

Detay...

Doktora Tezi Kitap Oldu: “Türkiye’de Özürlü Dostu İstihdam Politikaları”

14/11/2013
 

 

Sakarya Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde doktora yapmış olan Dr. Serdar Orhan’ın tez çalışması, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi tarafından kitaplaştırıldı.

Detay...

“Zengin Sahabiler” 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarında

04/11/2013
 

 

Nesil Yayınları tarafından yayınlanan ve Ali Seyyar tarafından kaleme alınan “Zengin Sahabiler” kitabı, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi - Büyükçekmece’de Salon 3, Stand 208’de teşhir edilecektir. 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı; 2-10 Kasım 2013 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi - Büyükçekmece’de düzenlenecektir.

Detay...

“ZENGİN SAHABİLER” Kitabı Çıktı

27/10/2013
 

 

Nesil Yayınları tarafından yayınlanan ve Prof. Dr. Ali Seyyar tarafından kaleme alınan “ZENGİN SAHABİLER: SAHABENİN VARLIKLA İMTİHANI” çalışması, beklenildiği gibi kitap piyasasına girmiş oldu. Kapak arkasını süsleyen kısa ve o kadar ibret verici tanıtım, bir imtihan sebebi olan zenginliğin sahabe örnekleri üzerinden manevî ve sosyal fayda boyutunu ortaya koymaktadır

Detay...

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Tarafından “Engelli Bakım Ve Rehabilitasyon Çalıştayı” Düzenleniyor

26/10/2013
 

 

Türkiye’de bakıma muhtaç engellilerin bakım hizmet açığını fark eden AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ, ilk ENGELLİ BAKIM VE REHABİLİTASYON PROGRAMI’nı 2012-2013 eğitim yılında açmakla kalmıyor 02-04 Aralık 2013 tarihlerinde bir de ENGELLİ BAKIM VE REHABİLİTASYON ÇALIŞTAYI düzenliyor.

Detay...

İstanbul Bağcılar İlçesi’nin Kuruluşun 20. Yılı Anısına Akademik Bir Kitap:
BAĞCILAR PERSPEKTİFİ

22/10/2013
 

 

Editörlüğünü Prof. Dr. Recep Bozlağan’ın üstlendiği “20. YILDA AKADEMİK PERSPEKTİFTEN BAĞCILAR” olarak tasarlanan fakat daha sonra kısaca “BAĞCILAR PERSPEKTİFİ” ismini taşıyan bu kitap, Bağcılar’ı çeşitli veçheleri ile ele alan akademik bir kitap niteliği taşımaktadır. Her biri kendi alanında uzmanlaşmış akademisyenlerin yanı sıra uygulamacıların da bilimsel kriterlere uygun olarak hazırladıkları 21 farklı eserden oluşan çalışma, ilçe belediyeleri açısında da bir ilk olma özelliğini taşımaktadır.

Detay...

Nesil Yayınlarından Yeni Bir Kitap: Zengin Sahabiler

09/10/2013
 

 

Ekim ayında Nesil Yayınlarından çıkacak olacak kitabın yazarı Prof. Dr. Ali Seyyar, engelli sahabilerden sonra 41 zengin sahabenin sosyal hayatını biyografik anlatım tarzıyla mercek altına aldı. Sahasında ilk olan bu kitap, Peygamberimizin (sav) en yakın dostlarından olan sahabiler arasında varlıklı ve servet sahibi olan zengin şahsiyetlerin sosyal ve manevî hayatlarından örnekler vermektedir.

Detay...

Siirt’te Uluslararası Sosyal Bilimler ve İbrahim Hakkı Sempozyumu Düzenleniyor

15/09/2013
 

 

Tillo Işık Hadisesi Bilim ve Kültür Günleri çerçevesinde 23-25 Eylül 2013 tarihler arasında Siirt Valiliği ve Siirt Üniversitesi Rektörlüğü tarafından düzenlenecek “Uluslararası Sosyal Bilimler ve İbrahim Hakkı Sempozyumu”na Sakarya Üniversitesinden Prof. Dr. Ali Seyyar ile Yard. Doç. Dr. Sezai Küçük katılacaktır.

Detay...

Osnabrück İslâm İlahiyatı Enstitüsü’nden ‘Manevî Rehberlik’ Kitabı

03/09/2013
 

 

Prof. Dr. Ali Seyyar’ın da bölüm yazarlığı yaptığı kitabın editörlüğünü Prof. Dr. Bülent Uçar ile Martina Blasberg-Kuhne üstlendi. Kitap, Peter Lang Yayınevi tarafından Osnabrück İslâm İlahiyatı Enstitüsü adına basıldı ve Almanya’da piyasaya sürüldü. Kitap çalışması, Federal Almanya Eğitim ve Araştırma Bakanlığı ile Aşağı Saksonya Eyaleti Sosyal İşler, Kadın, Aile, Sağlık ve Uyum Bakanlığı tarafından desteklenmiştir.

Detay...

Ali Seyyar, Batman Üniversitesinde Konferans Verecek

20/04/2013
 

 

Prof. Dr. Ali Seyyar, Batman Ortopedik Engelliler Derneği’nin davetlisi olarak 22 Nisan 2013 Pazartesi günü Batman Üniversitesinde “İslâm’da Engelli Çocukların Hakları” ismi altında bir konferans verecektir.

Detay...

Engelli Sahabiler İle İlgili Yeni Bir Kitap Çıktı

19/04/2013
 

 

Peygamberimizin dostlarına yönelik ilgi bağlamında sahabilerin bedensel özelliklerine ve hastalıklarına dair merak her geçen gün daha da artmaktadır. 2007 yılında Prof. Dr. Ali Seyyar tarafından yayınlanan “Yıldızlar Engel Tanımaz: Bedensel Özürlü Sahabilerin Hayatı” kitabından sonra bu konu ile ilgili ikinci bir kitap daha çıktı.

Detay...

Sosyal Ar-Ge Derneğinin Manevi Bakım Çalışmaları Etkisini Göstermeye Başladı: Hastalara Manevi Doktor Geliyor

18/02/2013
 

 

Sağlık Bakanlığı, ağır hastalar, bağımlılık tedavisi görenler, intihara meyilli vatandaşlar ile engellilere manevi destek verecek. Hapishaneler, okullar, sığınma evleri, hastaneler, TSK ve bakımevlerinde görevlendirilecek 'manevi bakım uzmanları' hastalarına hayat koçluğu yapacak.

Detay...

“Küreselleşen Dünyada Uluslararası Sosyal Politika” Kitabı Çıktı

15/01/2013
 

 

Sakarya Yayıncılık tarafından Ocak 2013 tarihinde basılan kitabın editörlüğünü Prof. Dr. Ali Seyyar ile Yrd. Doç. Dr. Cihan Selek Öz üstlenmiştir. Editörler dâhil kitapta toplam 8 yazar yer almaktadır. Ali Seyyar - Ayfer Gedikli - Cihan Selek Öz - Erdem Cam - Faruk Taşçı - Mahmut Bozan - Nazlıhan Özgenç ve Şebnem Avşar Kurnaz.

Detay...

 

 

Daha Önceki Yıllara Ait Haberler